top of page

EFA-SRT-ST

Yüksek hızlı sarmal kapı EFA-SRT - Soft Touch özellikle yoğun endüstriyel kullanımlar için tasarlanmış, fonksiyon güvenliğine sahip, çarpmaya karşı dayanıklı, yerden tasarruf sağlayan ve bakım gerektirmeyen bir iç mekan kapısıdır.

Yenilikçi ve güvenli


Patent başvurusu yapılan EFA-Soft Touch sistemi ile, müşterilerimizin hava ceryanı ve fark basıncının oluğu koşullarda kapı kanadının sağlam durması, yüksek hızda çalışması, acil durumlarda kolaylıkla elden açılabilmesi, çarpma ve personel koruması gibi istekleri eşsiz bir şekilde yerine getirilir.


Yenilikçi teknoloji kapı kanadı gerginliğini ve ağırlık dengelenmesi çarpma ve darbe algılaması ile birlikte tek bir sistem içinde birleştirir. Diğer konstrüksiyonlardan farklı olarak EFA-SRT-Soft Touch serisinde alt taraftaki son pozisyona erişildiğinde ayrı olan sabitleme bağlantıları tekrar birleşir. Bunu sonucunda olağanüstü bir fonksiyonellik, mutlak işletme emniyeti ve uzun kullanım ömrü elde edilir. Bu kapı yoğun personel trafiğinin olduğu uygulamalar için tavsiye edilir.


Çarpma durumunda kapatma kenarı her yöne deforme olabilir. Ön gerilmeli halatlar kapı kanadı sonu ve kızak arasındaki sabitleme bağlantıları da açılıncaya kadar kontrollü bir çıkışı sağlar. Kapı perdesi yönden bağımsız olarak kasadan dışarı çıkar.


Kontrol ünitesine elden basıldığında kapı aşağı hareket eder kapanma pozisyonuna erişir. Bütün sistemler otomatik olarak tekrar başlangıç pozisyonuna erişir. Kapı perdesi ve kapatma kenarı germe halatları ile kasa içine geri hareket ettirilir, son pozisyona erişildiğinde sabitleme bağlantıları tekrar birleştirilir.


Her türlü "çarpmaya" karşı dayanıklıdır.


Kapı sistemi tamamen yeni tasarlanmış bir çarpma koruma donanımına sahip olup esnek kapatma kenarı sayesinde yüksek işletme emniyeti sunar. Kapı kanadı bir engel veya insan temas ettiğinde perde herhangi bir yöne deforme olabilir, bu nedenle ilave bir emniyet temas çıtası gerekli değildir. Belirli bir deformasyon yolu aşıldığında kapı sonundaki her iki sabitleme bağlantısı açılır ve böylece kapı kanadı kızaklardan ayrılır. Sensörler bu durumu "çarpma" kontrol ünitesine bildirir, kaupı hareketi anında durdurulur ve kapı sisteminin gecikmesiz şekilde açılması başlatılır.


EFA-SRT-ST serisinin özellikleri

  • Maks. hız 1,8 m/s

  • Eşsiz Crash Sistemi

  • Kontrol ünitesi kasaya entegre edilmiştir

  • Frekans konvertörü

  • Yılda kolaylıkla 150.000 açma/kapama mümkündür

Images

bottom of page