top of page

Ex-Proof Kapılar

Potansiyel olarak patlayıcı ortamlar için iç kapı.

Standart bir frekans konvertörü ve bir mikroişlemci kontrolüne ek olarak, iç mekan kullanımı için EFA-SRT® EX, dinamik kapı kanadı gerginliği ve kapı kasalarındaki yay sistemleri aracılığıyla acil durum açma gibi en son kapı teknolojisinin tüm tipik temel özelliklerini içerir. Kapı kasasındaki bir el kolu, örneğin elektrik kesintisi durumunda kapı sisteminin hızlı bir şekilde acil olarak açılmasını sağlar. Kapı kanadı olarak siyah, şeffaf olmayan özel bir ATEX perdesi kullanıyoruz.

 

Bir bakışta EFA-SRT® EX:

Patlama koruma bölgeleri 1 ve 2'de kullanım için, isteğe bağlı olarak EX Koruma Bölgeleri 21 ve 22'de talep üzerine

Ağır hizmet tipi iç kapı

1,0 m/s'ye kadar açılma

0,5 m/s'ye kadar kapanış

Yılda 150.000 çalışma döngüsüne kadar.

w=4.000 mm, h=4.000 mm'ye kadar standart boyutlar

EX direktifleri

EFA-SRT® EX, Bölge 1, Bölge 2, Bölge 21 ve Bölge 22 için tehlikeli alanlarda kullanılmak üzere 2014/34/EU sayılı ATEX Direktifine uygun olarak özel olarak geliştirilmiştir. Kontrol kabini EX bölgesinin dışına kurulmalıdır!

Güvenilir patlama koruması

Kapının her parçası ATEX Direktifinin (94/9/EC) gerekliliklerini karşılamak üzere özel olarak tasarlanmıştır.Yüksek hızlı sarmal kapının siyah, antistatik özel perdesi ATEX kategori 2G/2D'ye göre sertifikalıdır (Ex bölge 1/21'e karşılık gelir) ve ayrıca kapı kanadının içe veya dışa doğru şişmesini önleyen enine stabildir.
Sendzimir-galvanizli çelikten yapılmış kasalar, talep üzerine RAL'e göre toz boya kaplı veya paslanmaz çelik V2A (1.4301) olarak da mevcuttur.

Maksimum güvenlik
Kapı Sistemleri yü
ksek hızlı kapılar güvenlik açısından da en yüksek standartları karşılamaktadır.Her bir elektrikli bileşen (kontrol kabini hariç) ATEX sertifikalıdır; sertifikalar ilgili kapı ile birlikte verilir. Mekanik EX koruması da elbette EX koruma bölgesine göre tasarlanmıştır ve her kapı kendi AB uygunluk beyanını alır.

Görseller

bottom of page