top of page

EFA-SRT EC

EFA-SRT® EC gıda endüstrisi ile yakın işbirliği içinde geliştirilmiştir. Hijyenik yüksek hızlı sarmal kapı, örneğin gıda endüstrisinde hijyenle ilgili yüksek gereksinimleri olan tüm iç geçişler için en uygun çözümdür. EFA-SRT® EC, Alman Gıda Denetçileri Birliği (BVLK) tarafından gıda endüstrisi için önerilen tek hijyenik sarmal kapıdır.

 

Bir bakışta EFA-SRT EC:

  • Kolay temizlenir

  • Yer tasarrufu sağlayan tasarım

  • Eğimli uç kalkanı ve sargı mili kapağı

  • Paslanmaz çelik tasarımda

  • Çerçevenin bir veya iki taraftan uzatılması mümkündür

  • 2,0 m/s'ye kadar açılma

  • Yılda 150.000 çalışma döngüsüne kadar.

  • w=4.000 mm, h=4.000 m'ye kadar standart boyutlar

 

Zahmetsiz temizlik

EFA-SRT® EC'deki "EC" "Kolay Temizlik" anlamına gelir. Sarmal kapı tasarımının tamamı standart olarak paslanmaz çelikten yapılmıştır. Elastik perde HACCP ve FDA gerekliliklerini karşılamaktadır. Yer tasarrufu sağlayan panjur tasarımı sayesinde EFA-SRT® EC sıkışık kurulum koşullarında da kullanılabilir. Çerçeve kapağını kolayca açabilir ve temizlik için çerçeveleri açıp kilitleyebilirsiniz. BLVK özellikle bir buhar jeti kullanarak köpürtme ve temizleme olasılığını övmektedir.

Sofistike tasarım

EFA-SRT® EC'nin yapısı en küçük ayrıntısına kadar akıllıca düşünülmüştür: Sargı mili kapağı ve uç siperi, sıvıların tahliye edilebilmesi ve garaj yoluna veya yiyeceklere hiçbir şeyin damlamaması için açılı olarak tasarlanmıştır. Basınç damperlerinin desteğiyle bu kapak birkaç basit adımda yukarı doğru döndürülebilir. Bu şekilde, açılır kapının altını kolayca temizleyebilirsiniz ve sarma miline erişebilirsiniz. Profesyonel hijyen kapımızın karşı ağırlıklar aracılığıyla dengelenmesi, özel bir kaplama ile korozyona karşı korunmaktadır. Ayrıca, bu sarmal kapılarda mikroişlemcilerin ve frekans dönüştürücülerin elektrikli ve elektronik bileşenleri IP 65 koruma sınıfına sahip bir V2A kontrol kabini içine yerleştirilmiştir.

Üst düzey güvenlik teknolojisi

Dünyanın önde gelen yüksek hızlı kapı üreticisi olarak, güvenlik alanında da öncü olmayı hedefliyoruz:Tüm EFAFLEX ürünleri en yüksek standartları karşılamakta ve hem insanları ve malları hem de kapının kendisini korumaktadır.
En son güvenlik teknolojileriyle etkileyen sadece endüstriyel kapılarımız değil, aynı zamanda ilgili sistemlerdir:Örneğin EFA-SCAN®, kapılarda kullanım için dünyanın ilk lazer tarayıcısıdır ve güvenilir bir puls üreteci ile güvenlik sistemini bir arada sunar.

Görseller

bottom of page